Paryż

Każdy Paryż istnieje, żaden nie jest mirażem, wszystko jest możliwe a miasto  każdemu ma coś specjalnego do zaproponowania.

PARYZ….
Najpiękniejsze miasto świata”, ma dwa tysiące lat historii. Założyli go Celtowie, ale pojawia się „oficjalnie” w 52 roku przed naszą erą jako osada zdobyta przez Rzymian , nazwana Lutecją. Po odejściu Rzymian miasto przeżywa liczne najazdy, w tym najazd Hunów pod  wodzę Atlilli w V ym wieku naszej ery i zostaje uratowany przez młodą kobietę, Genowefę,  dziś patronkę Paryża. Król Klodwig, pierwszy z Merowingów, przyjmuje wiarę katolicką  i w 508 ym roku obiera Paryż jako stolicę swojego królestwa. Karol Wielki przenosi stolicę do Akwizgranu, do Paryża powraca  w 987 ym roku Hugo Kapet. Od tego momentu Paryż będzie już zawsze stolicą Francji.

Kolejni władcy rządzą, prowadzą wojny, bronią miasta, ale też budują z ambicją, rozmachem, odwagą i wyobraźnią. Pragną stworzyć najpiękniejsze miasto świata. Potrafią otoczyć się najlepszymi artystami, wybrać najciekawsze projekty, otworzą obcym, cudzoziemcom wrota ich grodu by wnieśli tu swoją wiedzę i swój geniusz.

Paryż to miasto przyjezdnych. Od wieków ludzie z całego świata szukają tu lepszego miejsca na ziemi. Malarze, pisarze, poeci, architekci, naukowcy, czasem tylko przejazdem się tu znaleźli, często zostali na zawsze . Zawdzięczają gościnności Paryża swój rozwój, a miasto zawdzięcza im swą chwałę. Zwykli ludzie przenieśli tu inne obyczaje, inną kuchnie, swoje talenty,  pomysły, witalność, wiarę w życie. Ich dzieci tworzą dziś koloryt i duszę tego miasta. Dziś tylko jeden na 20 Paryżan ma oboje rodziców tu urodzonych.

Paryż nie jest tylko kosmopolitycznym miastem- stolicą. Tutaj, od wieków bije serce Francji. Tu Francuzi dokonali wielkich rzeczy, podjęli decyzje które zmieniły ich życie, walczyli kiedyś  i  walczą dziś o to co jest dla nich najważniejsze : wolność i urok życia.

Mimo wrodzonego poczucia wyższości , przyjęli zasadę ze Paryżaninem jest ten kto Paryż kocha.

To jest moja ambicja : sprawię ze każdy z Państwa pokocha Paryż.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s